Wie ben ik: Loeka Lutters

Wie ben ik: Loeka Lutters
Geboortejaar: 2002
Functie: Zelfstandig werkend kok patisserie

Waar kom je vandaan

Ik ben geboren in Groesbeek, getogen in Millingen aan de Rijn en ik woon nu in het centrum van Nijmegen.

Hoe ben je de horeca ingekomen en waar ben je begonnen?

Ik ben begonnen in de afwas toen ik 14 was in een klein restaurant in Duitsland. Daar mocht ik af en toe gamba’s pellen en aardappels schillen. Toen ik 17 was ging ik in de keuken werken. Dit was voor mij een eyeopener. Thuis kookte ik al veel maar de uitdaging om in alle chaos van overspoelende bonnenprinters een strakke service te draaien was voor mij een ontzettend leuke uitdaging.

Als kind was ik altijd ontzettend gefascineerd door eten. Mijn moeder was toen ze mijn leeftijd was ook kok en runde toen ik kind was een kinderkookschool. De droom om het allerlekkerste eten te koken zat er altijd al in. Pas toen ik 21 was heb ik de knoop doorgehakt om mijn droom waar te gaan maken. Koken is voor mij sinds ik met een krukje bij het keukenblad kon een manier geweest om mij creatief te uiten en op mijn gemak te voelen.

Ik vond het wel spannend om er dan mijn carrière van te maken. Ik zag het al voor me dat ik straks door een figuur als Gordon Ramsay als ‘idiot sandwich’ word uitgemaakt. Echter kwam ik erachter dat er niks is wat ik liever zou willen dan mezelf in een professionele keuken te ontwikkelen. De druk om te presteren is nu voor mij iets dat ik durf te omarmen als iets dat mij een betere kok en een beter mens maakt.

Toen ik na het maken van een foutje door Tonny apart werd genomen vertelde hij mij dat ik bij twijfel altijd aan de bel mag trekken omdat we het dan samen op kunnen lossen. Toen ik dat hoorde wist ik zeker dat ik aan het goede adres ben.

Waarom heb je bij De Kromme Dissel gesolliciteerd?

Toen mijn contract bij mijn vorige baan afliep heb ik het internet afgespeurd naar restaurants waar ik het liefst zou willen werken. Toen ik zag dat er een vacature openstond bij De Kromme Dissel heb ik meteen gesolliciteerd en werd ik uitgenodigd voor een meeloopdag. Ik vond het ontzettend spannend om voor het eerst in een sterrenkeuken mee te draaien maar ik ben heel blij dat ik die kans heb gekregen.

Wat is je favoriete gerecht?

Een dessert dat ik zo’n 16 jaar geleden op heb in een restaurant in Spanje. Het hele dessert bestond uit componenten van chocolade. Op één na. Dat was een pruimensorbet. Het gerecht was zo ontzettend boeiend, ook al waren de basiscomponenten zo simpel. Dat laat zien dat techniek, textuur en subtiele smaakbalans ontzettend veel kunnen doen. Ik zal die nooit vergeten.

Waar hou je absoluut niet van?

Wanneer iets niet vers is. Met tijd zal alles minder worden. Dan hoeft het van mij niet meer.

Reserveren

Inschrijven voor de nieuwsbrief van de kromme dissel?

Blijf op de hoogte van culinaire verwennerij bij De Kromme Dissel - meld u aan!